0 opinie  |  Napisz opinię
Kod produktu: OBZIZTRVW
Dostępność: W magazynie
222.89PLN 363.94PLN
Latin, meaning 'mechanised life to come'; the future of the human race. Pewter cross-section of a human skull, showing brass and copper internal components.
  • wysokość: 91mm
  • szerokość: 113mm
  • waga: 210g

producent: angielska firma Alchemy Gothic.

Wykonana z pewteru.

Pewter, jest to niskotopliwy stop kilku metali, odznaczający sie wysokąkowalnością, plastycznością i twardością. Patent wymyślony został iużywany jest głównie przez producentów angielskich.
Jeśli chodzi o skład, to wygląda on następująco:
-SN (Cyna) - od 90% do 98%,
-SB (Antymon) - 0,5% do 8%,
-CU (Miedz) - 0,25% do 2,5%

Oficjalna receptura na produkcję pewteru uznana została w 1474 rokuprzez Króla Edwarda IV. Przyznał on wtedy rzemieślnikom z "TheWorshipful Company of Pewterers" za pomocą Dekretu Królewskiego,honorowe i oficjalne prawo do wytwarzania pewteru na obszarze Anglii.
W czasach współczesnych, wiele z tamtych umiejętności stosowanych jestprzez Alchemy Gothic. Firma ta używa pewteru do produkcji najwyższejjakości, pięknych i różnorodnych przedmiotów. Często są one replikamifaktycznie istniejących antyków - często też ich wykonaniezainspirowane jest starodawnymi legendami i baśniami. Zdobnictwonawiązuje stylem do tradycyjnych wzorów i wykorzystywane jest doprodukcji naczyń, biżuterii i wielu różnych gadżetów.

Napisz opinię

Please login or register to review